Poprowadź profesjonalny

Live na Facebooku

Dowiedz się jak prowadzić SKUTECZNE transmisje LIVE na Facebooku.

PROGRAMY DO LIVE NA FACEBOOKU – KTÓRY WYBRAĆ?

lis 9, 2021 | Social Media

Aurelia ikona

Asia Bednarz

Bizneswoman, Lider, właścicielka firmy Social Media Expert, Blogerka, Autorka ebooków, kursów oraz szkoleniowiec. Od kilku lat zajmuję się Marketingiem Internetowym, automatyzacją biznesu oraz sprzedażą. Jestem specjalistą od Facebooka, Instagrama, Chatbotów oraz stron www. Z sukcesami doradzam innym jak efektywnie wykorzystać siłę mediów społecznościowych do budowania marki osobistej, relacji i komunikacji online, czyli rozwoju ich biznesów i marek. 

Zaczynając swoją przygodę z transmisjami, możemy nie wiedzieć, jakie programy do live na Facebooku okazują się najlepsze. Nie mamy pojęcia, czym się od siebie różnią i który ma największe szanse na zaspokojenie wszystkich sygnalizowanych przez nas potrzeb. Przygotowałam listę, w której zawarłam wszystkie najpopularniejsze aplikacje do live. Wykorzystasz je do streamingu nie tylko na Facebooku, lecz jest to jedna z możliwości. Znakomicie sprawdzają się również przy transmisjach na wielu innych platformach jednocześnie (np. YouTube). Warto wspomnieć, że mimo ogromnych możliwości każdego z narzędzi, trochę czasu może nam zająć opanowanie poszczególnych opcji. Możemy podłączać do nich kamery, zewnętrzne mikrofony lub wprowadzać dodatkowe efekty dźwiękowe. Najtrudniejsza okazuje się bowiem praca nad konfiguracją poszczególnych opcji w taki sposób, aby wszystko działało dobrze. Mniejszym wyzwaniem natomiast jest wykorzystywanie kamery internetowej podłączonej do komputera i transmitowanie na paru kanałach jednocześnie (np. YouTube i Facebook).

1. OBS STUDIO

Uznawany za najpopularniejszy program do tego rodzaju transmisji. Używają go zarówno twórcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, jak i profesjonalne studia. Udostępnianie pulpitu, konfiguracja dźwięku lub transmitowanie przy wykorzystaniu kilku kanałów dotarcia to podstawy, które znajdziemy w tym narzędziu. Szczęśliwie dla wszystkich istnieje wiele poradników, polsko i angielskojęzycznych, które opowiadają o poszczególnych funkcjach, konfiguracji i podłączeniu zewnętrznych urządzeń. Program do live dostępny jest bezpłatnie do ściągnięcia.

2. ZOOM.US

Większości ludzi kojarzy się z prowadzeniem rozmów i wideokonferencji. Trochę mniejsza ich ilość wie i wykorzystuje to, że aplikacja umożliwia również efektywne tworzenie transmisji live.Bez problemu z jego pomocą wykonamy również transmisję z gościem. Oznacza to, że gdybyśmy chcieli np. przeprowadzić w profesjonalny sposób wywiad live na Facebooku, zoom powinien sprostać naszym wymaganiom. Niestety nie jest on już darmowy. Bezpłatna opcja umożliwia wykorzystanie kilku bezpłatnych opcji z ograniczeniami, lecz gdy mamy większe potrzeby, zapłacimy niespełna 15 dolarów miesięcznie.

3. ECAMM LIVE

Profesjonalne, kompleksowe, estetyczne, a przede wszystkim wygodne narzędzie dla osób ceniących sobie łatwe organizowanie transmisji live na wszelkich kanałach. Posiada wiele dodatkowych funkcji, jak między innymi możliwość wyświetlania komentarzy na ekranie w czasie rzeczywistym, generowanie dźwięków i inne. Wykonasz z jego pomocą również bez problemu rozmowę na żywo z zaproszonym wcześniej gościem. Dostępny jedynie na komputery Apple. Koszt wykorzystania programu wynosi od 12 dolarów miesięcznie przy wyborze rocznego abonamentu.

4. BE.LIVE

Prosty, intuicyjny i podobnie jak powyższe opcje, kompleksowy program do organizowania i zarządzania transmisjami live na Facebooku. Dostępny jest w wersji darmowej, oczywiście z ograniczeniami. Jeżeli staniemy się bardziej wymagający, a bezpłatny zakres opcji nam przestanie wystarczać, możemy zdecydować się na abonament w wysokości od niespełna 30 dolarów miesięcznie.

5. STREAMYARD

Mój ukochany to z niego właśnie korzystam. Oprogramowanie oparte na przeglądarce co oznacza, że możesz go używać na dowolnym komputerze. Jest również dostępny w internecie mobilnym. Możesz go używać z dowolnego miejsca. To rozwiązuje wiele problemów, które mam podczas przechodzenia z telefonu komórkowego bezpośrednio z aplikacji. Ma również wiele funkcji w tym nakładki tekstowe, polecane komentarze, zielony ekran i wstępnie nagrane nakładki wideo. Zabójczą funkcją jest możliwość dodawania gości przed wejściem na żywo. Jest to narzędzie bezpłatne, ale jak w każdym programie jest również wersja PRO, z której ja korzystam. Miesięczny koszt to 25 dolarów, ale mam dla Ciebie PREZENT. Wchodząc przez ten link jeśli w przyszłości zdecydujesz się na wersję PRO otrzymasz 10 dolarów zniżki na pierwszy miesiąc.


Dziękuję, że dotarłeś do końca tego wpisu. Mam dla Ciebie PREZENT. Pobierz bezpłatnie e-booka: „Jak prowadzić skuteczne transmisje Live na Facebooku?” + 30 szablonów Canva, które wykorzystasz do promocji Twojej prezentacji Live na Facebooku.

Jak robić live na Facebook?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Media Marketing Asia Bednarz