Poprowadź profesjonalny

Live na Facebooku

Dowiedz się jak prowadzić SKUTECZNE transmisje LIVE na Facebooku.

JAK WYJŚĆ ZE STREFY KOMFORTU ?

lis 19, 2018 | Rozwój

Aurelia ikona

Asia Bednarz

Bizneswoman, Lider, właścicielka firmy Social Media Expert, Blogerka, Autorka ebooków, kursów oraz szkoleniowiec. Od kilku lat zajmuję się Marketingiem Internetowym, automatyzacją biznesu oraz sprzedażą. Jestem specjalistą od Facebooka, Instagrama, Chatbotów oraz stron www. Z sukcesami doradzam innym jak efektywnie wykorzystać siłę mediów społecznościowych do budowania marki osobistej, relacji i komunikacji online, czyli rozwoju ich biznesów i marek. 

Co to ta strefa komfortu ?

W najprostrzych słowach STREFA KOMFORTU to stan, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. To określenie pojawia się często podczas szkoleń, w książkach. 

Wyobraź sobie. że Twoja strefa komfortu to wyspa na której jesteś i po której możesz się poruszać. Dopóki chodzisz po piasku to jest dla Ciebie naturalne, znane i bezpieczne, natomiast wejście do wody wywołuje już pewne obawy czy dyskomfort.

Więc jeśli czujemy się bezpiecznie to po co je opuszczać ?

Cały problem polega na tym, że poza strefą komfortu leżą rzeczy, których pragniemy, nasze marzenia. Nowa relacja, nowa lepiej płatna praca, usamodzielnienie się, podróżowanie i praca z każdego miejsca na ziemi itp. 

Aby zmotywować się do opuszczenia swojej strefy komfortu pomyśl o wszystkich korzyściach jakie dzięki temu otrzymasz. Najlepszy czas na wyjście ze strefy komfortu jest TERAZ! To nie jest coś co powinnaś zbyt długo planować i analizować. Po prostu trzeba zacząć. Nigdy się nie dowiesz jak to jest wyjść poza strefę komfortu jeśli nie spróbujesz tego zrobić. Wymaga to wiele odwagi. Najtrudniejszą częścią jest zrobienie pierwszego kroku. Zacznij metodą małych kroków, nie musisz wprowadzać diametralnych zmian.

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów – Albert Einstein

Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Nie musisz dzisiaj robić wielkich rzeczy, ale każdego dnia zrób coś małego. Jeśli będziesz systematycznie działać to nie będzie to wcale takie trudne, ale z biegiem czasu zobaczysz jak bardzo Twoje życie się zmieniło. Ja też bardzo bałam się wyjechać 3 lata temu za granicę, potem wydawało mi się, że Network Marketing jest czymś bardzo trudnym. Owszem nie było lekko, ale drobny krok każdego dnia doprowadził mnie do miejsca, w którym jestem dziś.

W życiu potrzebujemy wyzwań.

Jeśli będziesz robić rzeczy, które Cię stresują i nie zmuszają do pokonywania własnych granic to znaczy, że stoisz w miejscu i nie rośniesz. Jeżeli idziesz na siłownię i potrafisz dźwigać ciężary pomimo bólu to znaczy, że efekty przyjdą. Jak ciężary które dźwigasz są za lekkie to znaczy, że efektów nie będzie. Tak jest w każdym aspekcie życia. Jeżeli czujesz stres, zdenerwowanie to działaj pomimo to. To pozwoli Ci wzrastać każdego dnia i realizować swoje marzenia. 

Możesz zacząć w domu, w życiu codziennym. Chodzi o stawianie sobie mikrowyzwań, żeby potrenować podświadomość do oswojenia dyskomfortu.

Oto przykłady :

  • zacznij mówić “tak” kiedy normalna odpowiedź brzmiała “nie” zwłaszcza wtedy, gdy czujesz pokusę
  • nie planuj tak dużo jak normalnie, zacznij się czuć dobrze jeśli coś idzie nie tak
  • jeśli możesz wziąść gorący, idealny prysznic, przestaw kurek i weź zimny, dokonaj wyboru
  • zmień drogę do pracy, na uczelnię
  • pokochaj to co niepewnie i nieznane
  • otaczaj się ludźmi, którzy cały czas popychają się do czegoś, rozwijają i eksperymentują, ucz się od nich
  • myśl o sobie jak o rzece, nie zatrzymuj się ani na chwilę, kiedy napotkasz na przeszkodę po prostu znajdź nowe odgałęzienie, aby wciąż zmierzać do celu

Kiedy stawiasz przed sobą coraz to większe wyzwania dochodzisz do miejsca, w którym już prawie nic nie jest Cię w stanie powstrzymać.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Media Marketing Asia Bednarz