Poprowadź profesjonalny

Live na Facebooku

Dowiedz się jak prowadzić SKUTECZNE transmisje LIVE na Facebooku.

JAK USTAWIĆ PROFIL NA FACEBOOKU W MLM?

Aurelia ikona

Asia Bednarz

Bizneswoman, Lider, właścicielka firmy Social Media Expert, Blogerka, Autorka ebooków, kursów oraz szkoleniowiec. Od kilku lat zajmuję się Marketingiem Internetowym, automatyzacją biznesu oraz sprzedażą. Jestem specjalistą od Facebooka, Instagrama, Chatbotów oraz stron www. Z sukcesami doradzam innym jak efektywnie wykorzystać siłę mediów społecznościowych do budowania marki osobistej, relacji i komunikacji online, czyli rozwoju ich biznesów i marek. 

Pozyskujesz biznes partnerów do współpracy w MLM przez Facebooka? Dzisiaj chcę Ci przedstawić informacje w jaki sposób ustawić swój profil, aby działał on jak magnez na klientów. Pokażę Ci jak wdrożyć kilka ciekawych pomysłów, które spowodują większe zaangażowanie i zainteresowanie Twoich znajomych z Facebooka, Twoim osobistym profilem, a co za tym idzie, zainteresowanie Twoim biznesem lub produktami. Między innymi również dzięki tym wskazówkom wypracowałam w MLM zarobki ponad 200.000 zł rocznie plus inne bonusy.

1. ZDJĘCIE PROFILOWE

 

Jak więc powinno wyglądać Twoje idealne zdjęcie profilowe?

 • Jakość! To nie może być zwykłe szybkie selfie tylko profesjonalne zdjęcie,
 • Na zdjęciu powinna znaleźć się Twoja osoba, a nie cała Twoja rodzina, dzieci, zwierzęta,
 • Zdjęcie twarzy, a nie całej postaci,
 • Wesołe z uśmiechem,
 • Unikaj koloru niebieskiego, aby wyróżnić się od tła facebooka,
 • Preferowane kolory to żółty, zielony, czerwony,

Ja zamiast zwykłego zdjęcia umieściłam w tym miejscu wideo – zdjęcie z ruchomą ramką, aby jeszcze bardziej się wyróżnić. Bardzo ważna informacja, o której zapomina większość osób. Dodaj opis do swojego zdjęcia. Dlaczego? Ponieważ wiele osób, które wchodzi na Twój profil po raz pierwszy, a jeszcze Cię nie zna klika w zdjęcie profilowe, aby sprawdzić kim jesteś. W opisie powinna znaleźć się informacja kim jesteś i w czym pomagasz drugiej osobie. Zamieść również w opisie link do wypełnienia ankiety odnośnie współpracy lub link do zapisu na listę mailingową. Zobacz jak wygląda to na moim profilu.

2. ZDJĘCIE W TLE.

Jak ustawić profil na Facebooku w MLM?

Na materiał w tle warto wybrać coś co najbardziej zobrazuje czym się zajmujemy lub wokół czego będzie skupiona grupa fanów. 

 • Powinno wyrażać to czym się zajmujesz,
 • Twoje wartości, twój biznes, a przede wszystkim Ciebie,
 • Powinno zawierać twoją twarz, twoją postać,
 • Maksimum 3 rzeczy opisujące czym się zajmujesz,
 • Możesz również promować swoje produkty, swoją stronę www, eventy, swojego ebooka,
 • Możesz napisać w jaki sposób jesteś w stanie pomóc drugiej osobie,
 • Pamiętaj, aby zmieniać zdjęcie co 1-2 miesiące, aby pojawiły się na nim nowości,

Ważne przy tworzeniu grafiki jest to, aby dopasować ją i pod wersję mobilną i pod komputer. Rozmiar grafiki na zdjęcie w tle powinien być w formacie 1773x 996. Pamiętaj o tym, aby do zdjęcia w tle również dodać opis.

3.BIO CZYLI BIOGRAM

Jak ustawić profil na Facebooku w MLM?

Dla osoby, która działa w branży MLM i planuje pokazać się w social mediach, budować swój wizerunek, pisać książki czy budować markę osobistą, biogram jest bardzo ważnym narzędziem pracy.  Facebook daje nam szansę krótkiego przedstawienia się, z którego warto skorzystać. Co ważne, ta fraza widoczna jest tuż pod naszym zdjęciem. Dobry biogram pokazuje to co dla nas najważniejsze. 

 • Twoja obecna rola zawodowa lub działanie, które wykonujesz
 • Twój cel zawodowy
 • Twoje największe osiągnięcie
 • Możesz w tym miejscu umieścić również informacje w czym pomagasz drugiej osobie.

Mój biogram na Facebooku brzmi: „Pomagam Ludziom efektywnie budować, rozwijać i automatyzować biznes” – to zdanie nawiązuje i do mojej działalności w MLM, ale również do usług, które wykonuje moja firma. W BIO masz możliwość umieszczenia swojego linku do ankiety, strony zapisu na listę lub strony www. Wykorzystaj to!

4. PREZENTACJA

Nie zapomnij uzupełnić dodatkowych informacji takich jak miejsce zamieszkania. Kiedy chcemy dać się poznać szerszej publice warto uzupełnić takie elementy jak wykształcenie czy ścieżka kariery zawodowej co pomoże potwierdzić nam nasze kompetencje. Jeśli nasza dusza ma bliżej do artysty niż człowieka biznesu ważne jest, aby pokazać co nas kręci, jakie są nasze pasje co pomaga skrócić dystans do potencjalnych odbiorców. W tym miejscu masz możliwość przekierowania do swojej strony biznesowej na Facebooku oraz wklejenia linków do swoich Social Media. 

5. ZDJĘCIE WYRÓŻNIONE

Jak ustawić profil na Facebooku w MLM?

Zaraz pod prezentacją znajduje się sekcja wyróżnione. W tym miejscu możesz wyróżnić maksymalnie 9 zdjęć. Jeśli umieścisz w tym miejscu aż 9 to będą pokazane małe miniaturki. Ja polecam to miejsce wykorzystać jako baner ogłoszeniowy i umieścić tylko 1 zdjęcie, ale za to duże! Co w nim zawrzeć? Przekierowanie do wypełnienia ankiety odnośnie współpracy tak jak obecnie jest to u mnie. Mam jeszcze kilka pomysłów…możesz w tym miejscu promować bezpłatnego e-booka lub wideo za zapis na listę mailingową, swoje płatne szkolenia, wydarzenia, webinary, eventy. Pamiętaj o tym, aby uzupełnić opis zdjęcia. Jeśli na grafice jest wezwanie do akcji „Kliknij tutaj i wypełnij ankietę” to w opisie zamieść link do ankiety. Zobacz poniższe wideo, aby poznać więcej szczegółów ustawienia swojego profilu.


 
Dziękuję, że dotarłeś do końca tego wpisu. Mam dla Ciebie PREZENT. Pobierz bezpłatnie e-booka: „23 wskazówki jak rozwijać swój biznes w Network Marketingu”

Miłej lektury! Jeśli masz jakieś pytania w zakresie Social Media lub Network Marketingu i mogę Ci pomóc zostaw poniżej komentarz lub wyślij do mnie wiadomość. Być może potrzebujesz wsparcia przy ustawieniu swojego profilu? Jestem do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się ze mną!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Media Marketing Asia Bednarz