Poprowadź profesjonalny

Live na Facebooku

Dowiedz się jak prowadzić SKUTECZNE transmisje LIVE na Facebooku.

CO TO JEST TEN DOCHÓD PASYWNY?

Aurelia ikona

Asia Bednarz

Bizneswoman, Lider, właścicielka firmy Social Media Expert, Blogerka, Autorka ebooków, kursów oraz szkoleniowiec. Od kilku lat zajmuję się Marketingiem Internetowym, automatyzacją biznesu oraz sprzedażą. Jestem specjalistą od Facebooka, Instagrama, Chatbotów oraz stron www. Z sukcesami doradzam innym jak efektywnie wykorzystać siłę mediów społecznościowych do budowania marki osobistej, relacji i komunikacji online, czyli rozwoju ich biznesów i marek. 

Nazywam się Michał Sierbiński i przez 10 lat zbudowałem w Marketingu Sieciowym zespoły liczące ponad 40.000 osób w 32 krajach. Przeszedłem pewną drogę, odniosłem wiele sukcesów, ale również popełniłem wiele błędów. Dzięki temu wypracowałem skuteczne schematy i system działania. Przez ponad 20 lat pracowałem dla kilku znanych, międzynarodowych korporacji. Zaczynałem jako
Przedstawiciel Handlowy i powoli piąłem się w korporacyjnej drabinie kariery, obejmując coraz to poważniejsze funkcje. Jednak w pewnym momencie dostrzegłem, że to ktoś inny decyduje o moim życiu. Dostrzegłem że nie jestem w tym miejscu w którym chciałem być. Codziennie stałem w korku, żeby dojechać do pracy, a potem byłem tam przez 8-10 godzin i wracałem do domu. I tak w kółko.

Wtedy poznałem ludzi, którzy pokazali mi że można inaczej. Zobaczyłem że oni żyją na własnych warunkach. Robią nie to co muszą, tylko to co chcą. Są po prostu wolnymi ludźmi. Postanowiłem, że zrobię wszystko, żeby mieć moje życie dla siebie i wystartowałem w moim pierwszym biznesie w Marketingu Sieciowym. Dziś wiem że była to najlepsza decyzja jaką mogłem wtedy podjąć. Marketing Sieciowy dał mi swobodę i możliwości, rozwój i wolność wyboru. Dziś pomagam innym osiągnąć dochód pasywny w Marketingu Sieciowym i jest to najprzyjemniejsze zajęcie na świecie.

A co to w ogóle jest ten dochód pasywny?
Kiedy po raz pierwszy spotkałem się z pojęciem dochodu pasywnego, było ona dla mnie całkiem obce. Po prostu nie wiedziałem co to znaczy. A czy Ty spotkałeś się z czymś takim jak dochód pasywny? A może znasz kogoś lub sam jesteś szczęściarzem, który coś takiego posiada? Ważne, żeby nie pomylić dochodu pasywnego z wolnością finansową, co wielu osobom często się zdarza. Otóż dochód pasywny jest to dochód otrzymywany przez nas pomimo, że nie wykonujemy żadnej pracy w chwili jego otrzymania. Może on oczywiście prowadzić do wolności finansowej i bardzo często prowadzi, ale to jednak nie jest to samo.

Poniżej przedstawię kilka przykładów dochodu pasywnego:
✔ dochód z wynajmowanych nieruchomości,
✔ dywidendy z posiadanych akcji,
✔ dochód w postaci praw autorskich np. z tytułu napisanej książki,
✔ tantiemy z tytułu autorstwa utworu muzycznego i sprzedaży płyt,
✔ odsetki z lokat bankowych,
✔ dochód z obrotu sieci marketingu sieciowego.

Jak widzisz dochód pasywny nie oznacza że nie wykonałeś pracy, czy nie zainwestowałeś środków w jego stworzenie. Oznacza że w chwili pobierania go nie musisz tego robić. Np. żeby mieć dochód z wynajmu nieruchomości musisz zainwestować i to wcale nie małą kwotę pieniędzy żeby zakupić daną nieruchomość. Podobnie jest z akcjami czy odsetkami z lokat bankowych. Dochody z praw autorskich czy tantiemy to trochę inna para kaloszy, ale też musisz włożyć pracę w napisanie książki lub nagranie płyty. Do tego dochodzi jeszcze element, którego nie mają wszyscy ludzie, mianowicie talent żeby to zrobić. Żeby mieć dochody z tytułu obrotu sieci marketingu sieciowego również musisz włożyć pracę w jej zbudowanie. Tu jednak nie musisz ani nic umieć ani mieć dużych sum pieniędzy. W marketingu sieciowym możesz zacząć z bardzo małą kwotą, bez doświadczenia i umiejętności i co ważne… nie musisz rzucać wszystkiego co obecnie robisz. Wręcz przeciwnie, większość osób rozpoczyna budowanie sieci w czasie wolnym a dopiero jak dochody są znaczące decydują się na działanie tzw. „full time”.

Mianownikiem wspólnym, wymienionych przeze mnie przykładów jest możliwość osiągnięcia dochodu pasywnego za ich pomocą. Jeżeli zrobimy to prawidłowo to osiągniemy pewną dźwignię, która pozwoli nam w pewnym momencie nie wykonywać pracy, a otrzymywać pieniądze. Czy nie byłoby miło, zamiast chodzić codziennie do pracy, móc tę samą kwotę otrzymać, a cały ten czas mieć dla siebie? To możliwe. Musisz tylko zastanowić się jaka kwota cię interesuje i przeanalizować co jest potrzebne do jej osiągnięcia jako dochód pasywny. Jaką kwotę zainwestować i w co? Jaką pracę wykonać i przez ile czasu, aby rezultatem był comiesięczny dochód jaki Cię interesuje.

Moim zdaniem, marketing sieciowy stwarza najlepsze możliwości, ponieważ możesz osiągnąć nieograniczony praktycznie dochód ponosząc prawie zerowe ryzyko. Osobiście znam bardzo wiele osób posiadający taki dochód w marketingu sieciowym, sam również go posiadam więc wiem, że jest to absolutnie realne i wcale nie takie trudne jakby się wydawało. Oczywiście poza pieniędzmi, marketing sieciowy daje bardzo wiele możliwości takich jak rozwój osobisty, możliwość poznania wspaniałych, pozytywnych ludzi, którzy dążą do tego samego celu i widzą świat w podobny sposób, ale o tym już w innym artykule.

 

 

MICHAŁ SIERBIŃSKI – AUTOR ARTYKUŁU 

Jeżeli chciałbyś się ze mną skontaktować, zapraszam na moją stronę www, messenger lub poprzez email.

https://michalsierbinski.pl/
https://www.facebook.com/michal.sierbinski
m.sierbinski@gmail.com


Dziękuję, że dotarłeś do kónca tego wpisu. Mam dla Ciebie PREZENT. Pobierz BEZPŁATNIE E-booka: „23 wskazówki jak rozwijać swój biznes w Network Marketingu?”

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Media Marketing Asia Bednarz