Poprowadź profesjonalny

Live na Facebooku

Dowiedz się jak prowadzić SKUTECZNE transmisje LIVE na Facebooku.

5 NOWOŚCI NA INSTAGRAMIE, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ!

lis 3, 2021 | Social Media

Aurelia ikona

Asia Bednarz

Bizneswoman, Lider, właścicielka firmy Social Media Expert, Blogerka, Autorka ebooków, kursów oraz szkoleniowiec. Od kilku lat zajmuję się Marketingiem Internetowym, automatyzacją biznesu oraz sprzedażą. Jestem specjalistą od Facebooka, Instagrama, Chatbotów oraz stron www. Z sukcesami doradzam innym jak efektywnie wykorzystać siłę mediów społecznościowych do budowania marki osobistej, relacji i komunikacji online, czyli rozwoju ich biznesów i marek. 

1. MOŻLIWOŚĆ PUBLIKOWANIA POSTÓW BEZPOŚREDNIO Z KOMPUTERA NA INSTAGRAM.

Instagram od lat pozwalał na publikowanie materiałów jedynie z poziomu aplikacji mobilnej. Choć samo przeglądanie treści od dawna możliwe jest również na komputerach. Teraz czas na wyczekiwaną zmianę, którą jest dodawanie zdjęć i filmów z poziomu desktopów. Jak można umieścić film lub zdjęcie w Instagramie z poziomu komputera? Jest to możliwe za sprawą nowego przycisku z symbolem +, który znajduje się w prawym górnym narożniku. 

2. REELS/ROLKI

Sukces jaki osiągnął TikTok jest olbrzymi. Nic dziwnego, że Instagram zdecydował się pójść jego tropem tworząc własne narzędzie z viralowymi filmikami nazwane Reels. Instagram Reels to nowy, odrębny typ treści na Instagramie i nowy oddzielny kanał publikacji treści. Jeśli dany profil nagrywa już Reels możesz je zobaczyć w oddzielnej zakładce na profilu. W aktualnościach rolkę możesz rozpoznać po rolkowej ikonce w prawym górnym rogu. Jeśli używasz już TikTok’a to prawdopodobnie, gdy po raz pierwszy zobaczysz Instagram Reels odniesiesz wrażenie, że TikTok i nowa funkcja Instagrama wyglądają bardzo podobnie; w podobny sposób nagrywasz filmy i w podobny sposób je oglądasz. Przeciągasz do góry palcem po ekranie przeskakując z jednego filmu na kolejny.

3. LINK NA STORIES DLA WSZYSTKICH KONT

Chcesz przeczytać wpis na blogu – LINK W BIO! Masz już dość odsyłania swoich obserwatorów do linku w BIO? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Wcześniej, aby dodać klikalny link na Stories trzeba było posiadać powyżej 10.000 obserwujących. Instagram wprowadził zmiany i link jest dostępny już dla wszystkich.

Przygotowując relację na Instagram Stories, należy:

  • kliknąć w ikonkę naklejki na górze ekranu,
  • wybrać opcję „link” z dostępnych naklejek oraz funkcji,
  • wkleić adres url w widocznym polu i kliknąć „gotowe”,
  • dopasować rozmiar naklejki oraz umieścić ją w wybranym miejscu na ekranie

To wszystko! Cały proces dodawania linku do Instagram Stories nie powinien potrwać dłużej niż kilka czy kilkanaście sekund. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. MUZYKA NA INSTAGRAMIE

Instagram muzyka dostępna jest jako dodatek do relacji. Najpierw należy zrobić zdjęcie lub nagrać wideo, a następnie kliknąć na ikonę naklejki. Teraz wśród dostępnych opcji pojawiła się też Muzyka! Po kliknięciu w odpowiedni przycisk wybierasz ulubiony utwór, który chcesz dodać do relacji. Gotowe!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. NAKLEJKA „TWOJA KOLEJ”

Kolejna nowość w Stories to naklejka „Twoja kolej”. Możesz dodać relację, a Twoi obserwujący mogą Ci na nią odpowiedzieć swoją relacją. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podążaj za trendami pamiętając o różnorodności. Możliwości, sposobów i treści jakie możesz publikować na Instagramie jest mnóstwo. Nie ograniczaj się. Nie bój się eksperymentować i testować nowych funkcji. 

Jak robić live na Facebook?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Media Marketing Asia Bednarz